100-річчя Соборності України

22 січня  викладачі Вергілес Л.О. та Фалат Н.Р. разом із працівниками відділу обслуговування користувачів Чернівецької обласної універсальної наукової бібліотеки імені Михайла Івасюка провели виховний захід, присвячений 100-річчю проголошення Акту злуки УНР і ЗУНР, на тему «Соборність України як чинник духовної та політичної єдності суспільства».

Студенти мали змогу дізнатися цікаві історичні факти про визначну подію в історії України та подивитись раритетні фото того періоду, які в різні роки оприлюднив Український інститут національної пам’яті. Також вели мову про «живий ланцюг» як символ єдності східних і західних земель України та знак вшанування подій першої української революції.

Студенти переглянули документальний фільм знаного українського кіносценариста, режисера, журналіста Тараса Каляндрука «Акт Злуки: відтворення історичної правди». На основі кіно – фотоматеріалів та задокументованих свідчень очевидців створено кінодокумент однієї з ключових подій в новітній історії України – проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки (УНР) та Західноукраїнської Народної Республіки (ЗУНР) в єдину державу. Працівники Чернівецької обласної універсальної наукової бібліотеки імені Михайла Івасюка ознайомили студентів з  літературою про події Української революції і проголошення Акта злуки, яка є у фондах бібліотеки.