11 квітня 2023 року в Чернівецькому індустріальному фаховому коледжі був проведений методичний семінар викладачів циклової комісії загальноосвітніх дисциплін «Впровадження сучасних освітніх технологій у студентоцентрованому навчанні».
З вітальним словом до учасників конференції звернувся директор Чернівецького індустріального фахового коледжу Василь ЧЕРНІВЧАН, заступниця директора з навчальної роботи Анастасія ВАСКАН, завідувачка навчально-методичним кабінетом Олеся МЕДВЕДЄВА. Відкрила конференцію голова циклової комісії загальноосвітніх дисциплін – Світлана МАЦЕЙКО.

Мета методичного семінару: Ознайомити викладачів циклової комісії з впровадженням сучасних освітніх технологій у студентоцентрованому навчанні, формувати позитивну мотивацію діяльності викладачів з вивчення, впровадження і використання нових освітніх технологій, доброзичливу атмосферу для ефективної співпраці, виховувати толерантне ставлення один до одного. Через зміст теоретичного матеріалу і форми роботи ознайомити викладачів із основними принципами, формами та методами інноваційних технологій та методикою їх впровадження у навчальний процес.
Завдання семінару:
– Здійснити обмін інформації між учасниками семінару про ефективні шляхи застосування сучасних інноваційних технологій на заняттях з різних дисциплін циклу.
– Довести переваги інноваційних технологій у формуванні навичок та вмінь, виробленні цінностей, створенні атмосфери співробітництва, взаємодії студентів на заняттях.
– Окреслити напрями діяльності викладачів з питань впровадження інноваційних технологій у навчальний процес.
Викладачі циклової комісії підготували доповіді:
– Використання інноваційних технологій у освітньому процесі як необхідна передумова творчого росту викладача й розвитку здібностей студентів коледжу – Світлана МАЦЕЙКО, голова циклової комісії загальноосвітніх дисциплін Чернівецького індустріального фахового коледжу.
– Технологія візуалізації в освітньому процесі. – Віктор МАТВЄЄВ, викладач вищої категорії, методист, викладач історії.
– Застосування інноваційних технологій на заняттях математики та у позаурочний час.– Ганна КІЄВЕЦЬ, викладач вищої категорії, методист, викладач математики.
– Випереджаюче навчання, як шлях підвищення якості профільної освіти. Василь НАЦЮК, викладач вищої категорії, викладач фізики і астрономії.
– Формування навчальної мотивації у студентів. Сергій ЧОВІК, викладач вищої категорії, викладач історії та соціально-гуманітарних дисциплін
– Академічна доброчесність. Татяна АНТОНЮК, викладач вищої категорії, методист, викладач української мови та літератури.
– Використання інноваційних технологій навчання на заняттях біології і екології. Надія ДУДІЙ, викладач вищої категорії, викладач біології і екології.
– Методи проблемного навчання на заняттях математики. Марія КУЗИК, викладач вищої категорії, методист, викладач математики.
– Інноваційні технології навчання української мови в сучасному освітньому процесі. Олена ПОСПОЛІТАК, Надія ФАЛАТ, викладачі вищої категорії, викладачі української мови та літератури.
– Формування інформаційної культури на заняттях комп’ютерних дисциплін як засіб підвищення ефективності навчання. Василина ПОДАВЕЦЬ, викладач вищої категорії, викладач інформатики та комп’ютерних наук.
Методичний семінар рекомендує з метою ефективного впровадження сучасних освітніх технологій в освітній процес провести заходи:
– Підготувати матеріали збірника досвіду роботи викладачів циклової комісії загальноосвітніх дисциплін Чернівецького індустріальний фахового коледжу за 2022-23н.р. та розмістити в електронну бібліотеку коледжу.
– Продовжувати науково-пошукову роботу на заняттях загальноосвітніх дисциплін.
– Стимулювали прагнення учасників семінару до пошуку і творчості.
Бажаємо всім творчого натхнення, позитивних емоцій та активної участі у роботі.
