16 ДНІВ ПРОТИ НАСИЛЬСТВА

З 25 листопада по 10 грудня  2023 у коледжі пройшла акція «16 днів проти насильства», в рамках якої проводяться заходи з попередження насильства. Дати проведення акції є символічними. Вони створюють своєрідний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини.

Мета акції – привернення уваги студентів, викладачів, батьків до проблеми насильства у суспільстві та попередження негативних явищ, що можуть призвести до насилля або спровокувати його вчинення.

Студенти нашого коледжу приєдналися до участі в Міжнародній акції «16 днів проти насилля» та підготували інформаційні матеріали, відеоматеріали приурочені акції, які були поширені у соціальних мережах фейсбук, інстаргам.

Попередньо  керівниками груп та викладачами проведено низку тематичних виховних годин, бесід та інтерактивних занять, метою яких було посилення інформаційно-просвітницької роботи; збільшення знань про всі форми насилля; вдосконалити знання студентів про види насильства та розробити відповідну стратегію поведінки у ситуаціях ризику, здійснити профілактика жорстокої поведінки, бездоглядності, непорозуміння в сім’ї; вдосконалити вміння розрізняти види насильства та розробити відповідну стратегію поведінки у ситуаціях ризику, аргументувати свої дії з попередження насильства на основі власної відповідальності, виокреслити механізм захисту прав людини.

До Всесвітнього дня боротьби з ВІЛ/СНІДом із студентами 2-3 курсів попередньо проводилися бесіди «Зроби вибір на користь здоров’я. Захисти себе від ВІЛ/СНІДу», метою якого було надати інформаційну підтримку в питаннях здорового способу життя, об’єктивну інформацію про ВІЛ, СНІД, сформувати практичні навички поведінки в ситуаціях ризику, виробляти толерантне ставлення до ВІЛ- інфікованих.

До міжнародного дня людей з обмеженими можливостями, Міжнародного дня волонтера, Міжнародного дня прав людини опубліковано корисну інформацію, проведено бесіди  з метою виховання в студентів толерантного ставлення до людей з обмеженими можливостями, доброзичливого відношення, вміння співчувати людині, бажання прийти на допомогу, захисту прав жінок та чоловіків. Із студентами були проведені профілактичні бесіди  «Попередження торгівлі людьми»,  де студенти були інформовані про сучасні прояви торгівлі людьми для усвідомлення гостроти проблеми, а також обговорено причини, форми та ознаки та наслідки цього явища,