160-ліття від дня народження Ольги Кобилянської

                                                                                                           Усі мої думки тобінароде вільний, і пісня

серця, музика душі тобі!Ольга Кобилянська

 27 листопада виповнилося 160 років від дня народження видатної української письменниці-модерністки, учасниці феміністичного руху на Буковині, майстрині драматичної оповіді – Ольги Юліанівни Кобилянської.

Хто така Ольга Кобилянська? Людина, Жінка, Письменниця, Гірська орлиця, непересічна, унікальна особистість, яскрава і самобутня жінка. Вона одна з найзагадковіших письменниць в усій історії української літератури, про яку кажуть: «вона завжди писала Серцем…», а її творчість вже давно увійшла в Золотий фонд всесвітньої літератури.  Ольга зуміла прожити наповнене та натхненне життя, не зігнутися під гнітом обставин та залишатися завжди вірною собі та своїм переконанням. Її життя – це приклад того, як буває, коли в людині, закутій у консервативному середовищі, зароджується вогонь прогресивності. До відзначення знаменного ювілею Ольги Кобилянської студенти гр. КІ-11 та ТД-21 взяли участь у літературній вікторині «Ольга Кобилянська: відома і незнайома». Викладачі-філологи Тетяна Антонюк, Надія Фалат та Олена Посполітак провели поетичний калейдоскоп «Присвяти Ользі Кобилянській» та тематичні виховні години «Ольга Кобилянська – царівна української літератури»,  «Історія жінки понад часом: Ольга Кобилянська».

Крім того, викладачка Тетяна Антонюк разом зі студентами групи ВП-31 відвідали Чернівецький літературно-меморіальний музей Ольги Кобилянської, який відкрито ще 1944 року в будинку, де жила видатна письменниця. Студенти змогли зануритися у той час, коли жила Ольга Кобилянська, доторкнутися до речей, якими вона користувалася, побачити першотвори, написані рукою великої майстрині.

Студенти долучилися до перегляду  фільму із серіалу «Гра долі» «Valse Brillante. Ольга Кобилянська», що розповідає про життя письменниці, її кохання та про єдине оповідання, яке вона не записала – «Valse Brillante».

Ті, хто вже знайомі з творчістю Ольги Кобилянської – дізналися ще більше про цю незвичайну особистість,  а інші – відкрили її  світ для себе та  отримали бажання і натхнення читати її твори.

Ольга Юліанівна – людина незвичайної долі, яка заслужила всенародну шану, любов і визнання вже за те, що самотужки осягла багатства світової культури, служила словом своєму народові й піднялася до вершин його дум і сподівань.