







9 травня Україна вперше разом з ЄС відзначає на державному рівні День Європи. Для українців – це особливий день, адже нашу країну та ЄС єднають спільні цінності, історія та культура, демократія і свобода. Бути європейцем – це не лише мати громадянство європейської країни. Це насамперед означає, що індивід сповідує низку цінностей та намагається жити відповідно до них.
Загарбницька війна рашистів в Україні, нелюдські звірства окупантів на тимчасово захоплених територіях прискорили процес внутрішнього очищення українського загалу від скверни московського совка, з якою чомусь українці мирилася три десятки літ в епоху Незалежності. З нашого життя поступово зникають нав’язані чужинцями назви міст і сіл, площ і вулиць, пам’ятники ідолам та катам українського народу, ми перестаємо відзначати чужі для нашої історії свята і дати. Натомість, повертаючись на своє законне місце у європейській цивілізації, українці, разом з своїми континентальними сусідами, сповідують спільні цінності і торжества. До таких, поза усяким сумнівом, належить і День Європи, котрий відзначається в Україні 9 травня спільно з державами Європейського Союзу з метою зміцнення єдності народів, забезпечення миру, безпеки й стабільності на Європейському континенті, засвідчуючи відданість ідеалам та цінностям демократії.
Цьогоріч День Європи об’єднує громадян, щоб дізнатися більше про те, як ЄС підтримує мир, безпеку та демократію, виявляє свою рішучість перед обличчям російської агресивної війни проти України та інших конфліктів у всьому світі.
У цей день проводять освітні заходи про Європейський Союз, культурні та творчі ініціативи, виступи на підтримку європейської інтеграції, відбувається вручення відзнак чи премій.
З нагоди відзначення Дня Європи у коледжі була проведена низка заходів: вікторина «Що я знаю про країни Європейського Союзу», презентації проектів «День Європи. Європейський Союз і Україна» , «День Європи» під час яких студенти дізналися про географічне положення, історію, національні та культурні традиції деяких країн, виховні години: «Європа – наш спільний дім», «Історія Євросоюзу», «Перспективи вступу України до ЄС», відеоекскурсія «Україна – це Європа».