«Буковинські фізичні зустрічі. Фізичні експерименти та дослідження студентів»

«Чернівецький індустріальний коледж» був представлений командою в складі:

  1. Волощук Олександр Іванович  – студент групи ПЗ-21
  2. Романюк Дмитро Володимирович –  студент групи ПЗ-21
  3. Керівник, викладач фізики і астрономії, викладач вищої категорії Нацюк Василь Леонтійович 

Були представлені наступні 4 проекти:

Проект 1 «Макет теплиці»

Метою нашого проекту було не тільки виготовити міні-теплицю, а й інтегрувати систему спостереження за рослинами і автоматизувати процес догляду (температура, вологість, освітлення). Автономність забезпечує мікроконтролер atmega328p, допоміжні датчики та виконуючі пристрої: фоторезистор, ємкісний сенсор вологи, показник відносної вологості повітря та температури навколишнього середовища (всередині теплиці).

До виконуючих пристроїв можна віднести занурювальну помпу та систему LED-підсвітки.

Сама теплиця може використовуватись як  для розсади , так і в якості гроубокса на гідропоніці чи просто для інтер’єру.

Проект 2 «Квадропед»

Деталі для робота-квадропеда авторської розробки на комп’ютері в Fusion360, та видруковані на 3D принтері.

В ньому наявні ультразвуковий дальнометр, модуль Bluetooth, та можливітсть додати ще будь-який модуль , який працює по протоколу UART для того щоб він сам міг орієнтуватись в просторі, аналізуючи інформацію, яку сприймають його датчики.

Він базово вміє вставати, йти вперед/назад, вліво/право, та махати лапою. Також, як вже зазначалось, він вміє орієнтуватись у просторі за допомогою ультразвуковго дальнометра та системми фоторезисторів.

Наявність датчиків свідчить про те , що робот першочергово був створений щоб вивчати поведінку деяких моделей організмів або їх окремих структур. Як приклад, можна навести звичайний алгоритм для виживання, тобто простий алгоритм if-else з програмних блоків , головною ціллю якого буде просто йти вперед, а побічними вже реакція від датчиків

Проект №3 «Ефект стоячої хвилі»

В основі експериментальної установки – мікроконтролер atmega328p. В якості ультразвукових випромінювачів було використано УЗ дальнометр та драйвер двигунів для керування основними процесами.

Суть цього ефекту в тому, що два випромінювачі розміщені один навпроти одного на відстані кратній цілому значенню довжини хвилі (для отримання стійкого максимуму). Видаючи однакову частоту коливань, випромінювачі створюють в просторі між ними ефект стоячої хвилі. Як наслідок, можна спостерігати зависання клаптика паперу чи іншої дрібної частинки між випромінювачами

Проект 4 «3D принтер»

3D принтер – це пристрій, що перетворює комп’ютерні моделі в пластикові, методом пошарового наплавлення пластику.

За допомогою цього пристрою можна видрукувати майже будь-які деталі. Хоч то якийсь крючок для вішання одягу, чи шестерня для передачі моменту

Принтер був оснований на моделях з інтернету, та власного домислювання конструкції в команді. Побудований на координатній системі Кортезіан, з технологією друку FFF – пошарового наплавлення пластику.

Рух осей відбувається за допомогою гвинтової передачі, а не пасової, як у інших домашніх принтерах, що робить його більш стійким та стабільним у роботі.

Принтер в якості матеріалу для друку використовує мотки пластику товщиною 1.75 мм. Найкращими для друку в цьому принтері підходять пластик PETG та PLA за їх легкість в друці, що й забезпечує легке використання принтеру в роботі.