День Пам’яті Героїв Крут

Сьогодні, 29 січня 2024 року, Україна вшановує 106-річницю героїчного бою молодих хлопців під Крутами.

29 січня – день знаменний для всіх українців! День пам’яті, гордості і шани нашим славетним землякам, котрі більше століття тому поклали своє життя задля нашого майбутнього.    У коледжі було проведено: години пам’яті «Вони – Герої назавжди» (ТД-21), «Вони загинули за Україну» (до річниці бою під залізничною станцію «Крути») (ЕТ-21), «Крути – бій за майбутнє» (КІ-31, МД -31, БС-31), виховна бесіда-тренінг  “Від Героїв Крут до Героїв сьогодення” (КІ-11),  «Пам’яті героїв Крут» (ПЗ-31, ПЗ-11), перегляд і обговорення відео «Бій під Крутами» (МД-11,ТД-11), виховні години  «День Пам’яті Героїв Крут» (КТ-31, ЕТ-11, ПЗ-21, КТ-11), тематичні лекції До Дня пам’яті Героїв Крут в Україні (ВП/БС-11, ПЗ-11).

   Сьогодні ми свідомі того, що за нашу незалежність, самостійність, боролися цілі покоління українських патріотів, в авангарді яких часто йшла молодь. Бій під Крутами  у 1918 році на довгі роки став одним із символів боротьби українського народу за свободу і незалежність. За неї полягли й герої «Небесної сотні». За неї гинуть українські воїни та мирні мешканці. Сьогодні, захищаючи свою країну, ми відстоюємо незалежність. «Краще померти за волю, ніж жити рабами» – цей заповіт з тих буремних років і до сьогодні прописаний у наших серцях!

Хвилиною мовчання студенти вшанували пам’ять Героїв, бо кожен з них заплатив за свої переконання та нашу незалежність найвищу ціну – життя.

Вони загинули, але передали нам право пишатися їх вчинком, право бути готовим стати на захист своєї Батьківщини. А це найсвятіше і найвеличніше право, що може бути дароване людині. Крути стали легендою. Героїзм молодих українців довгі роки служить прикладом для багатьох поколінь, прикладом жертовності та незламності молодого покоління, яке жило і боролося у XX столітті.

Той же ворог, що був у 1918 році, сьогодні знов прийшов на нашу землю. Такі ж молоді воїни зараз боронять нашу державу, і так же прикривають собою наступ на Київ.

Сьогодні саме той день, коли ми маємо сказати: Слава Україні! Героям – слава!

Вічна слава героям, які полягли в бою за свободу України і які боронять Україну сьогодні!