День пам’яті та примирення. Ніколи знову…

Як ніколи сьогодні важливим є розуміння минулого, його переосмислення та прийняття…      З метою вшанування пам’яті кожного, хто боровся з нацизмом, та всіх жертв Другої світової війни, хто віддав своє життя за мир і свободу нашої країни, в групах першого курсу КТ/БС, ПЗ, ТД/ВП викладач історії Матвєєв В.В. провів історичний лекторій: «День пам’яті та примирення. Ніколи знову…», керівники груп I – III курсів провели виховні години, дискусії, виховні бесіди за темами «Трагедія Українського народу в роки Другої світової війни», «Пам’ятаємо. Перемагаємо», «Обличчя війни», «Пам’ять про війну нас всіх єднає»,  майстер-класи з виготовлення символу пам’яті про жертви Другої світової війни в світі – червоного маку .

Жодна інша історична подія не залишила такої глибокої рани у пам’яті переважної більшості народів планети і душах людських, як Друга світова війна – війна небувалих масштабів, що розколола світ не тільки просторово-територіально, а й у часі. Родини, яких торкнулося воєнне лихоліття, зберігають свої рахунки з нею і в наступних поколіннях. Ця війна залишається подією, до якої досі найбільше і найчастіше звертається наша активна історична пам’ять…

День пам’яті та примирення символізує не тріумф переможців над переможеними, а застереження – диктатори завжди прагнуть задовольнити імперські амбіції збройним шляхом, ультиматумами, агресією, анексією.

Нині, як і в роки Другої світової війни, Україна воює з агресором. Однак тепер це – путінська Росія, яка говорить про «вирішальний внесок у перемогу над нацизмом росіян». Сьогодні саме РФ, увібравши в себе всі злочинні практики нацизму й комунізму, зазіхає на нашу територіальну цілісність і зруйнувала мир у Європі.

    І наша боротьба, яка триває з 2014-го, неодмінно завершиться перемогою над рашизмом. Вшановуючи пам’ять Героїв, які поклали життя за свободу, вклоняємось і сучасним нашим воїнам, які надійно тримають зброю.

Слава Україні!