День Соборності України

Ідея єдності та соборності, так само як свободи і незалежності, закладена в фундаменті державницької концепції кожного народу. Український народ також не є виключенням у цьому відношенні. Особливо гострим постало це питання сьогодні, коли проти нашої держави «путінська росія» веде загарбницьку, імперську, несправедливу війну. Внаслідок багаторічних важких зусиль, наш народ наприкінці ХХ століття врешті решт здобув свою довгоочікувану незалежність і почав розбудову власної держави. Важливу роль у розпаді радянської держави СРСР і відродженні незалежної України зіграв величний ідеал соборності українців.

Одним із пріоритетних завдань сучасного державотворення в Україні є об’єднання української нації. Особливе значення для вирішення цього завдання має вивчення й врахування багаторічного досвіду боротьби нашого народу за свою соборність та незалежність.

22 січня 1919 року – дата, яка назавжди увійшла в історію. Розірвані між колишніми Російською та Австро-Угорською імперіями землі з’єдналися в соборній Українській Народній Республіці. Кульмінаційний і тріумфальний момент всієї Української революції. Проте якою насправді була Злука УНР і ЗУНР і хто винен у тому, що її зруйнували?

Відповідь на це питання розлого висвітлено на виховній годині з групою ВП-21 із використанням матеріалів каналу «Історія Без Міфів», ведучим і співавтором якого є кандидат історичних наук, провідний науковий співробітник Владлен Мараєв.

Керівники груп провели виховні години на тему: «Єднання заради незалежності»,  «Соборність України», «День Соборності України». У ході проведених заходів було використано матеріали Українського інституту національної пам’яті до Дня Соборності України для висвітлення історичної події. У групах ПЗ-31, МД-11, КІ-31, МД-31, БС-31, ТД-31 переглянуто лекцію «Відеоісторія: Як творилася держава. Українська революція 1917-1921 років».  Відеолекція спирається на документи, фото, хроніку, спогади учасників подій та поєднана із візуалізацією за допомогою інфографіків, реконструкцій, анімації, анімованих карт.

З метою поглиблення знань про творців Революції у групах ПЗ-31, КІ-31було проведено гру-вікторину “100 облич Української революції”,  де студенти вивчали біографію історичної постаті та співставляли з фотографією та вкладом в історію України.

Також студенти долучилися до пісенної акції «Дух Української Революції» та прослухали повну версію Народного гімну «Ще не вмерла Україна» з аудіо-альбому «Пісні Української Революції». 

#вихованняБуковини2024 #НПВБуковини2024#СоборнаУкраїна_НезламнаНація