ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ ПИСЕМНОСТІ ТА МОВИ

9 листопада – День української писемності та мови. Відзначають його на честь українського літописця Нестора – послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія. Саме з нього, вважають дослідники, і починається писемна українська мова.

9 листопада студенти та викладачі Чернівецького індустріального фахового коледжу долучилися до святкування Дня української писемності та мови.

Разом зі всією країною взяли участь у написанні Всеукраїнського диктанту Національної єдності. Авторка цьогорічного тексту – українська письменниця та режисер, член українського ПЕН Ірина Цілик, а читатала його народна артистка, Герой України Ада Роговцева.

Зокрема, студенти І курсів взяли участь у створенні відеоролика до Дня української писемності та мови, в мовознавчому квесті «Споконвіку було слово», в інтерактивній грі «Мовні жарти», переглянули документальний фільм «Що таке українська мова?»

Метою заходів було донести до студентів коледжу красу і багатство української мови, формувати відчуття рідної мови, збагачувати словниковий запас, виховувати любов до рідної мови та розуміння її необхідності для нашого життя.

Друзі, говорімо українською, щоб нас побачив світ, побачив успіх України, її духовні та інтелектуальні надбання! 

Вчімо українську та шануймо її!