День української писемності та мови

В Україні 9 листопада щорічно відзначається День української писемності та мови. Це день вшанування Нестора Літописця – послідовника творців слов’янської абетки Кирила і Мефодія, завдяки якому  була заснована українська писемність. Свято української мови і писемності є даниною одному з найцінніших надбань, що створено й залишено нам нашими попередниками.

З нагоди свята проведено інформаційну годину на тему: «Українська мова єднає минуле і майбутнє нашої держави».

Традиційно студенти коледжу  написали диктант, щоб вшанувати рідну мову і продемонструвати єдність з усіма, хто любить українське слово.

У День української писемності та мови стартує Міжнародний конкурс знавців української мови  імені П. Яцика, до якого долучилися студенти коледжу.

Студенти взяли участь у І етапі VІІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Т.Г. Шевченка.

За результатами проведених конкурсів визначено найкращих знавців української мови:
І етап ХVІІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені П. Яцика
І місце – Демянюк Катерина (група ЕП-21);
ІІ місце – Бельцик Андрій (група ПЗ-11);
ІІІ місце –Віщук Марія (група ПЗ-11).

І етап VІІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді ім. Т.Г. Шевченка

І місце – Цвіркун Анастасія (група ТД-11);
ІІ місце – Шпитчук Іван (група ПЗ-11);
ІІІ місце – Бардашевська Аліса (група ТД-11).

Великий український вчений Іван Огієнко писав: ,,Мова- душа кожної національності, її святощі, її найцінніший скарб”. Тож оберігаймо, шануймо та вдосконалюймо рідну мову. Успіхів Вам у вивченні української мови, примножуйте скарби рідної мови, яка єднає націю і возвеличує Україну та українців.