
5 грудня на виховній годині в аудиторії №13 відбулася відкрита виховна година на тему: «Доля жінки через призму романів ХІХ століття або чотири реальні історії переміщень часом, країнами, мріями, розпачами»
(за мотивами романів «Червоне і чорне» Ф. Стендаля, «Анна Кареніна» Л. Толстого, «Злочин і кара» Ф. Достоєвського, «Батько Горіо» та повісті «Гобсек» О. де Бальзака.)
За допомогою героїнь культових творів – Пані де Реналь, Анни Кареніної, Соні Мармеладової, Анастезі де Ресто присутні мали змогу поринути в історико- літературну епоху ХІХ століття, проаналізувати долю жінки через призму романів цього століття.
В реалістичній літературі ХІХ століття жінка, її почуття і вчинки зображені в тісному зв’язку з проблемами того часу. Образи жінок в літературі того періоду відображають загальний інтерес письменників до особистості, її внутрішнього світу, її стосунків з дійсністю. Жінка виступає втіленням тієї духовності і людяності, катастрофічне зникнення якої з життя фіксується реалізмом ХІХ століття.
Саме любов розкриває і разюче змінює їхні характери, життя, стає внутрішньою суттю кожної, і це вічне загальнолюдське почуття зближує час роману і час читача. Ці героїні чимось схожі на нас, сьогоднішніх. Ми також прагнемо знайти відповідь на вічне питання: «Що таке любов?» Ми теж хочемо зрозуміти це почуття, хочемо любити і бути коханими, але при цьому робити свій вибір усвідомлено, не втрачаючи власної гідності.
Учасники заходу хотіли донести читачам, на скільки складно було жінкам робити свій вибір, особливих прав вони не мали, тому з їх думкою ніхто не рахувався. І наскільки ми щасливіші за них. Адже нам в XXI ст. відкриті всі шляхи і дороги. Але як важливо не помилитися у виборі і зберегти себе. У цьому, безсумнівно, нам допомагають героїні.