ЕКОЛОГІЧНА БЕЗПЕКА ТА ЗАХИСТ ДОВКІЛЛЯ

До 25-річчя з часу польоту в космос першого космонавта незалежної України, Героя України Леоніда Каденюка, міжнародного екологічного активіста, який ділився своїми тривожними роздумами про екологічну небезпеку, викладачем Надією ДУДІЙ з студентами ІІ-х курсів було проведено лекторій на тему: «Екологічна безпека та захист довкілля».

Після польоту в космос Леонід Каденюк почав активно перейматися екологічними питаннями, ініціював збір підписів відомих астронавтів з усього світу під зверненням до ООН на підтримку цієї ідеї.

Вислів Леоніда Каденюка «Людина повинна кардинально змінити моральні і правові засади свого існування на Землі, і насамперед – сприйняття довкілля та ставлення до нього» є яскравим підтвердженням його позиції щодо організації життя нашої цивілізації, збереження природи, екології та покращення умов життя людства на планеті Земля.

З учасниками освітнього процесу обговорили такі екологічні проблеми: звикання людей до неякісного природного довкілля, шкідливої для здоров’я питної води, генетично модифікованих продуктів харчування, забруднення атмосферного повітря, знищення лісів, змін клімату, побутові відходи, радіаційне забруднення, скорочення біорізноманіття, шкідливий вплив військових об’єктів, що несе в собі смертельну небезпеку для земної цивілізації і взагалі для життя на планеті. Тому, вирішення глобальних екологічних проблем починається з нас самих, наших родин і громад, зі змін у свідомості, щоб зберегти навколишнє середовище комфортним, безпечним, різноманітним.