ФІНАНСОВА ГРАМОТНІСТЬ – ШЛЯХ ДО НЕЗАЛЕЖНОСТІ

Фінансова грамотність – основа сучасного життя, адже повсюди ми маємо справу з фінансовими явищами, термінами, механізмами.   

    Суть фінансової грамотності полягає насамперед в умінні раціонально витрачати власні кошти. Це розуміння та здатність правильно створювати, зберігати та примножувати власні заощадження, розуміння, як не стати жертвою шахраїв.

     26 жовтня 2021 року викладачі циклової комісії спеціальних економічних дисциплін організували інформаційний захід для студентів групи ЕП-21 в рамках Всесвітнього Дня заощаджень. 

Мета заходу – навчити молоде покоління раціонально обирати необхідні фінансові послуги, управляти власними фінансами та поводити себе відповідально у питаннях, які стосуються фінансів.

    Головне завдання заходу – надання правдивої інформації про основні фінансові продукти, за допомогою яких можна реалізувати свої плани.

     Проведення даного заходу сприяє формуванню навичок заощадження та управління власними фінансами, а також сприятиме ефективному захисту прав споживачів фінансових послуг на основі співпраці з фінансовими установами/банками.

    Учасники заходу підготували доповіді, відео та презентації:

1. Виступ директора відділення ПриватБанку Дідик Юлії.

    Під час спілкування зі студентами директор відділення банку ознайомила майбутніх фахівців із ринком банківських послуг, різноманітними програмами, фішками та продуктами, які сьогодні пропонує ПриватБанк. 

     На прохання молоді експерт розповіла про те, як змінився банківський ринок під час пандемії коронавірусу та поділилася актуальними інноваціями й можливостями, що пропонуються банком.

2. «Банківські депозити| для “чайників” Богуцька Ангеліна, група БС-31, (Козуб Я.В.)

    Як обрати здоровий та надійний банк для вкладів?

    Студентка гр. БС-31 Богуцька Ангеліна спробувала на простих прикладах розібратись із поняттям “депозит” і з’ясувати, як ним скористатись, яку обирати стратегію, щоб реалізувати свої мрії.

3. «Кредитування: обери вигідний варіант» Коцюбко Ярослав, група ЕТ-41, (Федорова Т.В.)

4. Фільм, присвячений 25-річчю української гривні. “Українській гривні – не 25!”  Ткачук Віктор і Павлишин Борислав, група ПЗ-31, (Смірнова Л.М.)

       Переглядаючи фільм, студенти мали змогу заглибитися в історію виникнення та становлення гривні як національної  грошової  одиниці  України. Екскурс в минуле: часи Київської Русі, революції 1917, УНР та сьогодення дозволив студентам ознайомитися, як із зовнішнім виглядом гривні, так з її використанням.