Global Money Week 2023 – Всесвітній тиждень грошей

Global Money Week ‒ міжнародна просвітницька акція, спрямована на розширення знань молоді щодо фінансів з метою розбудови впевненого фінансового майбутнього. Протягом тижня у понад 130 країнах світу відбуваються різні заходи з фінансової освіти та грамотності.

    Фінансова грамотність – це багаж знань і навичок, які формують правильне ставлення до особистих грошей і дозволяють людині приймати ефективні рішення.

      У рамках відзначення Global Money Week 2023 цикловою комісією спеціальних економічних дисциплін 21 березня 2023 року проведено освітньо-виховний захід на тему: “Плануйте свої гроші, плекайте своє майбутнє”.

Учасники заходу підготували доповіді та презентації:

  1. Інфляція в Україні в період російської агресії (Презентація студентки ЕП-21 Бурдяк  В., Смірнова Л.М.)
  2. Як тримати фінанси під контролем (Презентація студенток БС-31 Вінзяк В., Лучак О., Козуб Я.В.)

     Разом зі студентами з’ясували думки, прагнення, почуття людини, пов’язані з рішеннями щодо розподілу свого доходу на витрати і заощадження, а також способи використання останніх на збільшення своїх економічних можливостей та підвищення добробуту.

Як розвинути корисну звичку планувати витрати та вести бюджет. Спеціальні програми для ведення бюджету. Як завдяки плануванню заощадити та накопичити. Які переваги безготівкових розрахунків у порівнянні з використанням готівки. За допомогою яких гаджетів можна провести розрахунки. Як і де тримати гроші онлайн. Що таке технологія NFC. Як відрізнити шахрайський сайт від справжнього. Навіщо потрібна віртуальна картка. На яких ресурсах можна перевірити підозрілий сайт.

    Відповіді на ці всі запитання учасники заходу отримали, переглянув відео з освітнього серіалу «Фінансовий сенсей», розробленого Міністерством цифрової трансформації України в партнерстві з банком ПУМБ та Національним банком України

– Переваги та недоліки кредитних карток;

– Банк у телефоні;

– Переваги мобільного банкінгу;

– Фішингові сайти;

– Покупки онлайн;

– Фінансові шахрайства та соціальна інженерія.

Фінансовий сенсей розглядає реальні важливі життєві ситуації:

як планувати бюджет та заощаджувати, відкласти кошти та накопичити на омріяну річ, як користуватись кредитним лімітом і не сплачувати відсотки, як вберегти свої кошти від кібершахраїв і управляти своїми коштами онлайн у будь-якому куточку світу та ще багато цікавих банківських інсайтів.

      Вміння управляти особистими фінансами – запорука успішності та незалежності молодої людини.