Григорій Сковорода – духовні орієнтири для сучасності

2022 рік – рік відзначення 300-річного ювілею великого українського мислителя-мудреця, педагога, філософа, поета, композитора, музиканта, культурно-освітнього подвижника – Григорія Савича Сковороди.

З нагоди відзначення 300-річного ювілею видатного українського філософа, просвітителя-гуманіста, поета, педагога Григорія Савича Сковороди в Чернівецькому індустріальному фаховому коледжі попередньо проводилися тематичні заходи: лекторії «Григорій Сковорода – духовні орієнтири для сучасності», «Григорій Сковорода – український філософ-мандрівник», диспути «Що таке щастя за Г.Сковородою? Що мені потрібно для щастя?»

Посполітак О.В провела виховну годину на тему: «Світ ловив мене, та не піймав». Студенти глибоко переконалися, що велич Григорія Сковороди полягає в тому, що такі як він допомагали народу в боротьбі за себе лишатися нацією з великою культурою та історією. Він дав нам урок рідкісного, незвичайного життя. Урок того, як можна бути вільним серед неволі і святим серед пекла.

 На занятті з української літератури студенти групи КІ-11 з викладачем Фалат Н.Р. провели просвітницьку бесіду, присвячену 300-річчю від дня народження Григорія Савича Сковороди на тему “Суспільно-культурний контекст філософії Григорія Сковороди”. Студенти групи підготували цікаве дослідження “Григорій Сковорода у діалозі із сучасністю”, де намагалися осягнути всю багатогранність постаті українського філософа, богослова, поета, педагога і композитора літургійної музики, якого називали українським Сократом.

Студентська рада коледжу підготувала флешмоб «Цитую сковороду» посилання для перегляду: https://youtu.be/fdrfkUzu7sU.

Без перебільшень, Григорій Сковорода був культурним проривом свого часу: свіжим голосом, із сучасними поглядами і широким світоглядом. Одним із національних героїв України, про якого мають знати українці, бо є на світі люди, життя яких залишає на землі такий відбиток, що протягом подальшої історії розвитку суспільства вони стають немов би недоторканими.

Через роки та століття їх талант, як і багато років тому, бентежить людський розум і душу. Таким світочем розуму і духу є український письменник Григорій Савич Сковорода, який належить не лише Україні, а й усьому світові.

Він і через три сотні літ залишається нашим сучасником, чиї мудрі поради допомагають і ще будуть допомагати нашому народу.