ІНТЕГРАЦІЯ УКРАЇНИ У ЦИФРОВИЙ РИНОК ЄС

Інтеграція України до Єдиного цифрового ринку ЄС — важливий крок на шляху до ефективної трансформації України. На сьогодні Єдиний цифровий ринок ЄС — на етапі формування. Завдяки цьому Україна має можливість імплементувати найновіше європейське законодавство одночасно з країнами ЄС.

Цифровізація української економіки та суспільства є одним з важливих складників не лише обраного Україною вектору європейської інтеграції, а й розвитку країни загалом. Наближення законодавства і стандартів України до законодавства і стандартів ЄС зменшить регуляторні розбіжності між Україною та ЄС у цифровій сфері та прискорить цифровий розвиток України.

Викладачем інформатики Подавець В.Г. 10 червня проведено тематичні бесіди із студентами І курсів «Інтеграція України до Єдиного цифрового ринку ЄС»

Стратегічна мета України  – повноцінна інтеграція України у Єдиний цифровий ринок ЄС. Це сприятиме цифровим трансформаціям всередині країни та дозволить відкрити нові можливості, як для громадян, так і для бізнесу. Також це сприятиме розвитку цифрової економіки, транскордонної цифрової торгівлі та цифрових інновацій в Україні. Це означає – укладення зовнішньоекономічних контрактів в електронній формі та використання електронних інвойсів; вільне здійснення транскордонних електронних платежів, кращий доступ для споживачів та підприємств України до онлайн ринків товарів та послуг ЄС; можливість для українських компаній вільно надавати послуги на території ЄС, і навпаки; це спрощені експортні та імпортні процедури з ЄС, а також спільний розвиток інфраструктури цифрової торгівлі.