Історія козацтва в книгах і баладах

Непомітно, але впевнено вступила у свої права осінь, котру ознаменувало одне з найшановніших у слов’ян – свято Покрови Пресвятої Богородиці. Пресвята Богородиця стала своєрідним символом і покровителькою відважного українського війська – козаків.

З нагоди цього величного свята 11 жовтня о 13:00, на абонементі юнацького філіалу ЧОУНБ ім. М.Івасюка відбулося літературно-музикальне асорті “Історія козацтва в книгах і баладах”, яке підготували зав. абонементним відділом юнацької бібліотеки Катерина Павлівна Сергійчук та зав. біліотекою коледжу Базарська Валентина Іванівна.

У літературно-музичному святі прийняли активну участь і студенти нашого коледжу, групи КІ-11. Студенти з великим задоволенням слухали виступи запрошених гостей, а  Бабак Семен та Мунтян Дмитро декламували вірші.

Перед слухачами виступили: кандидат філологічних наук, доцент кафедри української літератури ЧНУ ім. Ю.Федьковича Валентина Андріївна Чолкан. Вона розповіла про феномен козацтва в художній літературі, вільно спілкувалася з молоддю і зачарувала їх своїм виступом, заспівала фрагменти з українських козацьких пісень.

Член Національної Спілки письменників України, поет Георгій Петрович Шевченко познайомив слухачів зі своїми прозовими історичними творами та прочитав власні поезії про козацтво.

З цікавістю присутні слухали генерала-отамана буковинського козацького коша Василя Костянтиновича Волощука. Він запевнив слухачів, що звичаї та традиції козацтва зберігаються і сьогодні. Сучасні козаки захищають рідну землю на Сході України.

Молодь насолоджувалася козацькими піснями у виконанні народного аматорського вокального гурту “КОЗАЦЬКА БЕРЕГИНЯ” Центрального Палацу культури.

На літературно-музикальне асорті завітала старший викладач-методист (відділу “Теорія музики”) обласного коледжу мистецтв ім.С.Воробкевича – Роза Михайлівна ГАНІНА, яка розповіла про балади і маловідомі козацькі пісні, та їх місце в поетичній скарбниці українського народу.

Наприкінці літературно-музикальної зустрічі молодий поет і співак Володимир Вічестий виконав балади.