ЛІТЕРАТУРНО-МИСТЕЦЬКИЙ АКОРД «МОЄ ЖИТТЯ – ОБІРВАНА СТРУНА»

ЛІТЕРАТУРНО-МИСТЕЦЬКИЙ АКОРД 

«МОЄ ЖИТТЯ – ОБІРВАНА СТРУНА»

(ДО 70-РІЧЧЯ ВОЛОДИМИРА МИХАЙЛОВИЧА ІВАСЮКА, УКРАЇНСЬКОГО КОМПОЗИТОРА, СПІВАКА)

4 березня музичному генію Володимиру Івасюку могло б виповнитися 70 років. І хоч він прожив надто коротке життя, Івасюк став легендою, а його твори невідворотно увійшли в українську історію.

Минуло майже чверть століття, як не стало Івасюка. Проте його пісні й досі лунають в Україні та за її межами, особливо «Червона рута».

З метою популяризації творчої спадщини великого композитора 6 березня 2019 р. о 13.30 у відділі абонемента юнацького філіалу ЧОУНБ ім. М. Івасюка був проведений літературно-мистецький акорд «Моє життя – обірвана струна». В заході взяли участь студенти нашого коледжу групи ЕТ-11 (куратор Мацейко С.В.) та зав. бібліотекою коледжу Базарська В.І.

Розпочала зустріч ведуча заходу бібліотекар Христина Олегівна Мацків, яка коротко розповіла про українського композитора, співака і про те, що у буковинців і сьогодні не спадає інтерес до творчості і життя композитора.

На захід завітала молодший науковий співробітник  Чернівецького обласного меморіального музею Володимира Івасюка, відома буковинська поетеса Олена Володимирівна Логінова, яка з притаманною їй щирістю розповіла про творчий шлях лицаря музики. Родзинкою виступу стали рідкісні світлини з родинного архіву Івасюків. Науковець запросила присутніх відвідати меморіальний музей.

Дружба в житті кожної людини відіграє важливу роль. Близьким другом у житті Володимира був Савчук Остап Васильович, заслужений діяч мистецтв України, голова Чернівецького обласного об`єднання «Просвіта» ім. Т. Шевченка. Митець поділився теплими спогадами про дитячі та юнацькі роки Володі та  навчання разом в Кіцманській музичній школі та ансамблі скрипалів (в 50-х роках минулого століття), про їх перші концертні виступи. Остап Васильович познайомив присутніх з рідкісними   фотографіями композитора тих років та подарував їх бібліотеці.

Своїм поглядом про вплив творчості  Володимира Івасюка на сучасну українську культуру поділилася почесна гостя заходу   відповідальний секретар Чернівецького  обласного об`єднання Всеукраїнського товариства “Просвіта» ім. Т. Шевченка Марія Максимівна Пелех, завдяки якій виходить журнал «Ластівка» та інші видання.  Свою інтерпретацію пісень «Червона рута» та «Я піду в високі гори» присутнім  запропонували учасники народного вокального ансамблю «Марічка».