Математика

У 2018 році зовнішнє незалежне оцінювання з математики відбудеться 22 травня.

Випускники загальноосвітніх навчальних закладів поточного року можуть обрати математику як другий (або третій) предмет для проходження державної підсумкової атестації у формі зовнішнього незалежного оцінювання.

Зміст сертифікаційної роботи з математики визначено Програмою зовнішнього незалежного оцінювання з математики, затвердженою Міністерством освіти і науки України. Програму розроблено на основі чинних навчальних програм з математики для загальноосвітніх навчальних закладів.

Сертифікаційна робота з математики налічує 33 завдання різних форм: з вибором однієї правильної відповіді (20 завдань), на встановлення відповідності (4 завдання), відкритої форми з короткою (6 завдань) та розгорнутою (3 завдання) відповіддю.

При визначенні результату зовнішнього незалежного оцінювання з математики за шкалою 100–200 балів ураховують тестовий бал, отриманий учасником за виконання всіх завдань сертифікаційної роботи. Визначення тестового бала здійснюється на основі схем нарахування балів за виконання завдань сертифікаційної роботи (подано в Характеристиці сертифікаційної роботи) та Критеріїв оцінювання завдань відкритої форми з розгорнутою відповіддю.

У процесі визначення результатів зовнішнього незалежного оцінювання за шкалою 100–200 балів буде встановлено поріг «склав/не склав» – мінімальний тестовий бал, який за виконання сертифікаційної роботи може отримати учасник із мінімальним рівнем знань. На основі тестового бала кожного учасника, який подолав поріг «склав/не склав», буде визначено його рейтингову оцінку за шкалою 100–200 балів.

Учасники, які подолають поріг «склав/не склав», зможуть узяти участь у конкурсному відборі до вищих навчальних закладів.

Випускники загальноосвітніх навчальних закладів поточного року, які обрали математику для проходження державної підсумкової атестації у формі зовнішнього незалежного оцінювання, також отримають оцінку за шкалою 1–12 балів. У такому разі в процесі визначення результату буде використано тестовий бал, отриманий учасником за виконання завдань № 1–28, 31, 32.

Результати зовнішнього незалежного оцінювання з математики будуть розміщені на інформаційних сторінках учасників до 15 червня 2018 року.


Програма ЗНО з математики – ОЗНАЙОМИТИСЬ


Характеристика сертифікаційної роботи – ОЗНАЙОМИТИСЬ


Критерії оцінювання – ОЗНАЙОМИТИСЬ


Завдання сертифікаційної роботи:

Завантажити сертифікаційну роботу з математики 2017 (додаткова сесія) – ОЗНАЙОМИТИСЬ

Завантажити сертифікаційну роботу з математики 2017 (основна сесія) – ОЗНАЙОМИТИСЬ


Правильні відповіді:

Завантажити cхему оцінювання завдання відкритої форми з розгорнутою відповіддю з математики 2017 (додаткова сесія) – ОЗНАЙОМИТИСЬ

Завантажити правильні відповіді до завдань сертифікаційної роботи з математики 2017 (додаткова сесія) –ОЗНАЙОМИТИСЬ

Завантажити cхему оцінювання завдання відкритої форми з розгорнутою відповіддю з математики 2017 (основна сесія) – ОЗНАЙОМИТИСЬ

Завантажити правильні відповіді до завдань сертифікаційної роботи з математики 2017 (основна сесія) – ОЗНАЙОМИТИСЬ


Таблиця переведення тестових балів у 100-200 шкалу – ОЗНАЙОМИТИСЬ


Таблиця переведення тестових балів у 1-12 шкалу – ОЗНАЙОМИТИСЬ