Математика

ДПА з математики є обов’язковим для усіх здобувачів повної загальної середньої освіти, які у 2021 році отримають свідоцтво про повну загальну середню освіту. ДПА проводитиметься у формі ЗНО за двома рівнями складності: рівень стандарту та профільний рівень.

Звертаємо увагу на те, що ДПА – іспит для отримання документу про повну загальну середню освіту (іспит для випускника школи), а ЗНО – іспит для вступу до вишу (іспит для абітурієнта).

Під час реєстрації для проходження ДПА (у формі ЗНО) здобувач повної загальної середньої освіти має обов’язково вказати рівень тесту з математики (стандарту або профільний). Про те, як правильно вибрати рівень сертифікаційної роботи з математики читайте далі. Адже все залежить від рівня програми з математики, за якою навчалися у випускному класі, та від планів на вступ до закладів вищої освіти.

Зокрема, відповідні роз’яснення щодо вибору рівня тесту з математики надав Український центр оцінювання якості освіти (УЦОЯО).

За інформацією УЦОЯО, випускники закладів загальної середньої освіти, а також учні (слухачі, студенти) закладів професійної (професійно-технічної), вищої освіти, які в 2021 році здобудуть повну загальну середню освіту, вивчають математику на рівні стандарту та не планують вступати до закладів вищої освіти, для проходження ДПА складають ЗНО з математики рівня стандарту. Такі учасники ЗНО здають тест із математики лише у якості ДПА та отримають результат за 12-бальною шкалою. Цей тест міститиме 28 завдань, з яких 2 завдання з розгорнутою відповіддю. Максимальна сума балів цього тесту складає 50 балів, час на виконання роботи – 150 хв.

Якщо ж випускники закладів загальної середньої освіти, а також учні (слухачі, студенти) закладів професійної (професійно-технічної), вищої освіти, які в 2021 році здобудуть повну загальну середню освіту, вивчають математику на профільному рівні та/або планують вступати до закладів вищої освіти, то мають складати ЗНО з математики профільного рівня, в т.ч. і для проходження ДПА. Такі учасники ЗНО отримають результат як за 12-бальною шкалою (для ДПА), так і за шкалою 100-200 балів (для вступу до вишів). Цей тест міститиме 34 завдання, з яких 5 завдань з розгорнутою відповіддю. Максимальна сума балів цього тесту складає 67 балів, час на виконання роботи – 210 хв.

Зверніть увагу, якщо ж випускники закладів загальної середньої освіти, а також учні (слухачі, студенти) закладів професійної (професійно-технічної), вищої освіти, які в 2021 році здобудуть повну загальну середню освіту, вивчають математику на рівні стандарту, але планують вступати до закладів вищої освітидля вступу у які сертифікат ЗНО з математики є обов’язковим, то мають складати ЗНО з математики профільного рівня. При цьому результат за 12-бальною шкалою (для ДПА) буде вирахувано на підставі 28 завдань (завдань 21-26, 30, 31), тобто тих, що збігаються з тестом рівня стандарту, а результат за шкалою 100-200 балів (для вступу до вишів) – на підставі усіх 34 завдань тесту профільного рівня.

Таким чином, складання ДПА у формі ЗНО є дворівневим (рівні стандарту і профільний), а складання саме ЗНО (для вступу до вишів) є однорівневим (тільки профільний рівень). Для кожного рівня буде свій зошит (тест із математики рівня стандарту та тест із математики профільного рівня). Завдання 1-26 будуть однаковими для обох рівнів. Також однаковими в обох рівнях будуть перші два завдання з розгорнутою відповіддю (у рівні стандарту це завдання 27 і 28, у профільному – 30 і 31).


Програма ЗНО з математики – ОЗНАЙОМИТИСЬ


Характеристика сертифікаційної роботи профільного рівню- ОЗНАЙОМИТИСЬ

Характеристика сертифікаційної роботи стандартного рівню- ОЗНАЙОМИТИСЬ


Критерії оцінювання – ОЗНАЙОМИТИСЬ


Таблиця переведення тестових балів у 100-200 шкалу – ОЗНАЙОМИТИСЬ


Таблиця переведення тестових балів у 1-12 шкалу – ОЗНАЙОМИТИСЬ