
«Голокост» в історії України став прикладом спільного горя та великої трагедії. Гетто, масові поховання, насилля, мародерство. Мабуть, сотні страшних таких слів не вистачить, щоб описати те пекло, яке спіткало єврейське населення та наш народ у жорстокі роки Другої світової.
Сьогодні ми вшановуємо пам’ять схиляючи низько голови перед жертвами людиноненависницької політики. Цей день засвідчує прагнення до боротьби з антисемітизмом, расизмом та всіма іншими формами нетерпимості.
29 вересня 2021 року Чернівецький індустріальний фаховий коледж долучився до проведення Національного уроку пам’яті, приуроченого до 80-х роковин трагедії у Бабиному Яру.
Заходи відбувалися на базі онлайн-платформи «Червона точка пам’яті», розробленої Меморіальним центром Голокосту «Бабин Яр».
Задокументована локальна й регіональна історія Другої світової війни та Голокосту, спогади очевидців, оцифровані музейні експонати й артефакти з домашніх архівів, інформація про місцеві пам’ятники жертвам Голокосту вражають масштабами цієї трагедії.
Також були використані експозиції та архівні матеріали Українського інституту національної пам’яті, Музею «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні», Українського інституту вивчення Голокосту «Ткума» (м.Дніпро)
Мабуть, єдиним фактом, який не дозволяє впасти у відчай від пережитого, це те, що різні народи у небезпеці об’єдналися у боротьбі за виживання. Факти участі українців у переховуванні євреїв від нацистських жандармів, організація підпілля є непохитним фактом розділених страждань і трагедії.
Пам’ять закликає нас не допустити повторення тих страшних злочинів проти людства, щоб ми ніколи не були жертвами або байдужими до проявів ворожнечі чи насилля.
Схиляємо голови у скорботі за навіки полеглими.