«НЕЗАБУТНІЙ WEEK-END»

Маршрут: Чернівці – Будапешт (Угорщина) – Відень (Австрія) – Чернівці

В період з 28 по 31 березня 2019 року студенти та викладачі коледжу мали можливість провести незабутні вихідні в Будапешті та Відні.

Разом з студентами столиці Угорщини та Австрії  відвідали викладачі коледжу: Соколова Оксана Ярославівна, Фалат Надія Романівна, Дудій Надія Ярославівна, Федько Ірина Василівна. Організатор поїздки викладач спецдисциплін ДВНЗ ЧІК Федько Ірина Василівна.

БУДАПЕШТ

Угорщина – країна з тисячолітньою історією. Заснована вона в 896 році зовсім не «місцевим населенням», а племенами мадярів, які прийшли з Уральських гір.

Будапешт часто називають «перлиною Дунаю» і тільки побувавши в ньому можна зрозуміти чому. Місто розкинулось на двох берегах: правий називається Буда, лівий – Пешт. Огляд Будапешту варто розпочати з правого берега. Тут знаходиться Замковий пагорб оточений Старим Містом. Його краса щороку приваблює тисячі туристів з усіх куточків світу. Будапешт має унікальною архітектурою, яка об’єднує в собі два яскраво виражених історичних центи міста.

Хоча Буда і Пешт об’єднуються в назві угорської столиці, вони втілюють дуже різний спосіб життя і характер міста по обидва боки Дунаю.

Пешт – сучасний та динамічний – більшість речей відбувається саме тут. Бари, ресторани, конференц-зали, офіси багатьох компаній розташовані на цьому боці річки”. “Буда – значно спокійніша частина міста, яка лежить в оточенні мальовничих пагорбів. Тут багато зелені, а повітря помітно чистіше, ніж у Пешті.

Тропікаріум-Океанаріум

У будівлі торгового центру Campona , на околиці Будапешта знаходиться найбільший  морський акваріум в Центральній Європі, Тропікаріум-Океанаріум Будапешта. Буйна яскраво-зелена рослинність, екзотичні птахи, що вільно літають над головами відвідувачів, алігатори, котрі відпочивають у басейні, мавпи, що стрибають по ліанах – тут все створює враження перебування в незайманому лісі. Періодично ллє теплий дощ, змінюється освітлення – все, як у справжніх джунглях.

Мешканці південних морів представлені тисячами яскравих рибок, котрі весело снують серед коралових заростей. Різні за кольором, розміром, формою, вони створюють строкату, динамічну картинку. Поряд знаходяться їх сусіди по морським глибинам: креветки, анемони, морські огірки і інші безхребетні і молюски. Особливий інтерес викликають акули і гігантські скати. Завдяки 12 метровому оглядовому коридору, котрий міститься під акулячим басейном, відвідувачі можуть спостерігати на відстані витягнутої руки за 6-ма великими тигровими і коричневими акулами, а також за незвичайним гітарним скатом з акулячим хвостом. Крім цього, скати плавають у відкритому басейні, де всі відвідувачі можуть погладити цих чудових жителів морів.

Прогулянка по Дунаю на кораблику

Годинна прогулянка по вечірньому Будапешту з келихом шампанського. Мости і набережні в прекрасній ілюмінації. Незабутнє враження від яскраво освітленого нічного міста. Шикарні панорамні види, що відкриваються з головної річки Європи, занесені ЮНЕСКО в скарбницю культурної спадщини людства.

Дунай вважається дуже брудною рікою, не придатною для купання. У Будапешті, наприклад, немає жодного міського пляжу з виходом до Дунаю. Зате багато пляжів з басейнами, водними гірками, а також термальних купалень з басейнами на відкритому повітрі.

ВІДЕНЬ

Відень – неймовірна європейська столиця, серце Австрії, пройняте запашною кавою та старовинними королівськими спорудами. Привітні люди та елегантні вузенькі вулички – усе це про Відень, столицю країни. Офіційна мова Австрії – німецька.

Кожен хто хоча б раз побував у Відні згодиться – це одне із найкомфортніших міст: тут абсолютно все створене для людей, їхнього затишку та зручності. Особливо він буде цікавим для любителів опери та музеїв, фантанів, замків та палаців, розкішних площ та парків.

Відень – це суміш старовини й сучасності. У столиці на Дунаї культурне життя вливається в оперу і концертні зали. Ресторани міста пропонують багатий вибір – від маленьких місцевих кафе до серйозних ресторанів для гурманів і поціновувачів вишуканої кухні.

Моцарт в Австрії всюди. У музеях чоловіки, одягнені в костюми Моцарта, цукерки «Моцарт» продаються скрізь, та й в кожному музеї чи замку є хоча б один експонат або кімната, пов’язані з Моцартом.

Багато людей в Австрії їздять на самокатах, навіть дорослі люди. Дуже цікаво спостерігати дорослого чоловіка в костюмі та з дипломатом, який їде вулицею на самокаті. Австрійки не надто звертають увагу на те, як вони виглядають або одягаються. Найпопулярніший одяг – джинси, футболка і кеди. 

Австрійці дуже трепетно ??ставляться до свят, особливо церковних. Під час Різдва цілих три дні нічого не працює. Навіть аптеки. І на вулицях майже нікого, тому що свято вважається сімейним.

Радимо усім відвідати місто з віковічною історією та неабиякою енергетикою – Відень! Переконані, що побачивши його, вам захочеться повернутись сюди ще не раз.

ВІДЕО:
https://www.youtube.com/watch?v=VDFrAjNETPA&t