“Нова література і все, що з нею пов`язане”

З 20 по 25 березня на Буковині проходить Тиждень юнацької книги.

21 березня 2017р. на абонементі юнацького філіалу обласної універсальної наукової бібліотеки ім. М.Івасюка було проведено захід “Нова література і все, що з нею пов`язане”. Розпочала зустріч ведуча – заввідділом абонемента Катерина Павлівна Сергійчук, яка розповіла присутнім про Тиждень юнацької книги та Всесвітній день поезії, який святкується 21 березня. Вірш Оксани Сенатович «Тиждень книги» прочитала студентка індустріального коледжу, спеціальності “Видавництво та поліграфія” Ніна Божек. Прекрасний дивосвіт свого таланту подарував користувачам Олександр Іванович Довбуш. За фахом він – військовий, а за покликанням душі – поет.
Книга – це велике диво, створене людиною. Сьогодні всім відомо, що книга з`являється у нашому домі завдяки видавництвам.

Студенти  індустріального коледжу  мали змогу переглянути два відеоролики: “Історія створення книги” та “Шлях книги від письменника до книжкових магазинів та бібліотек”.
Про таїнство створення книги, про те, який шлях вона проходить у видавництві перш ніж потрапити на наші полиці та про видавництво “Букрек” розповів головний редактор Микола Миколайович Максимець.
Які нові книги вийдуть у світ у 2017 році у видавництві «Рута» Чернівецького національного університету ім. Ю.Федьковича розповів Омелян Володимирович Лупул – головний редактор видавництва.
Зачарувала своїм оперним голосом солістка обласної філармонії, володарка унікального голосу колоратурного сопрано – Олена Урсуляк, яка заспівала пісні “Діва Марія” та “Кохана”. Її голос пробрався до самого серця кожного слухача, вразив своєю силою.
Заслужений працівник культури України, директор Чернівецької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Михайла Івасюка, в даний час – заввідділом формування фондів в обласній бібліотеці – Антоніна Семенівна Іваницька розповіла про зв`язки із видавництвами України та комплектування новими книгами обласної, районних та сільських бібліотек.
Які книги найбільше подобаються українцям знають не тільки бібліотекарі, а й працівники книжкових магазинів.
Про уподобання чернівчан розповіла Раїса Василівна Савічева, директор Будинку книги.
Студенти індустріального коледжу прочитали вірші про значення і цінність книги у житті людини : “О книго! Пресвята богине!” Надія Собко; “Молитва” Христина Захарук; “У книги люди, наче бджоли в соти” Богдана Зубрин; “Що в житті значить книга?” Богдана Остафійчук. Головний редактор видавництва “Букрек” Микола Миколайович Максимець подарував студентам, які декламували вірші, свою власну книгу “На сторожі білого птаха” з автографом та книгу видану у видавництві “Букрек”. Заввідділом Катерина Павлівна Сергійчук провела презентацію виставки-ознайомлення “Письменники і видавці Буковини -читачам”.