
«Народе Український!
Перед тобою шлях до нового життя.
Сміливо ж, одностайно йди на той великий шлях
і в ім’я щастя свого і щастя будучих поколінь матері-України могутньою рукою твори своє нове вільне життя.»
Перша відозва
Української Центральної Ради
9 березня 1917 року
У 2017 році виповнилося 100-ліття від початку Української революції 1917–1921 років – одного із найважливіших і найскладніших періодів в історії Українського народу ХХ століття. Ця доба була вершиною національно-визвольної боротьби, відродження української нації.
Сформована тоді ідея державної незалежності стала визначальною для українського визвольного руху. Розбудовою Української Народної Республіки, Української Держави, Західноукраїнської Народної Республіки українці довели здатність і спроможність до національного державотворення. Сьогоднішня Україна є спадкоємицею державницьких традицій, закладених революцією 1917–1921 років.
З метою вшанування традицій боротьби за незалежність і соборність України та військової звитяги захисників рідної землі, творців національної державності Президентом України 22 січня 2016 року підписано Указ № 17 «Про заходи з відзначення 100-річчя подій Української революції 1917–1921 років», яким 2017-й проголошено Роком Української революції.
28 листопада 2017 року в Державному вищому навчальному закладі «Чернівецький індустріальний коледж», за сприяння Ради директорів закладів вищої освіти Чернівецької області, які здійснюють підготовку молодшого спеціаліста, за участі Факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича відбулася обласна міжвузівська науково-практична конференція «Україна на шляху самоствердження (1917-1921)», присвячена 100-річчю Української національної революції 1917-1921років – першого досвіду українського державотворення у ХХ столітті.
В роботі пленарного засідання було виголошено 17 заявлених доповідей від 8 вищих навчальних закладів області, які торкалися широкого спектру проблематики подій у хронологічних рамках від Української Народної Республіки, Української Держави гетьмана Скоропадського, Директорії УНР, Західноукраїнської Народної Республіки, денікінської окупації до встановлення влади більшовиків. Серед студентських доповідей були дослідження, що торкалися ролі історичних діячів не тільки як політиків, але і як науковців, громадських діячів, творчих і культурницьких постатей.
З вітальним словом до учасників конференції звернулась заступник директора з навчальної роботи Чернівецького індустріального коледжу Васкан Анастасія Василівна, акцентувавши на важливості для нашої держави вивчення історії, її дослідженні, а обмін творчими здобутками і студентськими проектами закладають основи неупередженості та об’єктивності.
Роботу конференції розпочав виступ кандидата історичних наук, доцента кафедри історії України факультету історії, політології та міжнародних відносин ЧНУ ім. Ю. Федьковича Яценюк Галини Миколаївни, присвячений питанню Соборності українських земель доби Центральної Ради. Сьогодні, як і тоді, Україна, захищаючи територіальну цілісність та суверенітет, продовжує боротьбу за незалежність розпочату Українською революцією 100 років тому.
Науково-пошукові проекти студентів-доповідачів були представлені не тільки у презентаційній формі, але і у вигляді відеодоповідей.
Учасники конференції, керівники проектів були відзначені іменними сертифікатами.