Студентка групи ТД-11(викладач математики Кієвець Г.Г.) Білик Віолетта презентувала цікаву презентацію про число π.
Міжнародний день числа π святкують 14 березня. Дата проведення свята має ряд дивовижних особливостей . По-перше, якщо записати число π , то вийде 3,14. А по-друге, саме 14 березня народився видатний фізик і математик – Альберт Эйнштейн.
Зазвичай це свято святкують вчені фізики і математики. Вони збираються разом і ведуть обговорення на тему цього незвичайного числа . Однак останнім часом крім вчених, святом стали цікавитися програмісти, а також, як не дивно, музиканти. Якщо дочекатися 14:59:26 на годиннику, то вийде число π довжиною до сьомої цифри після коми : 3,145926.
У 1987році фізик із Сан-Франциско Шоу Ларрі заснував День числа π. У кращих традиціях йому присвячено не один, а цілих два дні в році . Вдруге свято π відзначають 22 липня. Цей день пов’язують з так званим «наближеним π», який Архімед записував дробом. Зазвичай у цей день студенти, школярі та вчені влаштовують забавні флеш-моби і акції. Математики, бавлячись, з допомогою πі обчислюють закони падаючого бутерброда і дарують один одному жартівливі нагороди.
Числу «пі» перед будинком музею мистецтв у Сіетлі (США) є пам’ятник.

Пам’ятник числу Пі, встановлений на південному березі Кримського півострова поблизу міста Кацивелі.


