Шановні студенти першого курсу!

Ви вступили до нового етапу свого життя. І це природно відчувати хвилювання та внутрішній неспокій. Змінились умови життя: новий заклад освіти, новий колектив, нові вимоги, нові ролі, новий графік навчання, більший об’єм навчального матеріалу . Все це дуже великий виклик та потребує від кожного певних зусиль.

Наступні рекомендації допоможуть вам зробити процес адаптації легше. Якщо ви будете дотримуватись цих простих порад, то зможете адаптуватись швидко. А ми завжди раді Вам допомогти.

1. Намагайтесь дотримуватись режиму дня. Лягайте спати не пізніше 23:00. Це допоможе вам добре відпочити та зрядитись енергією на наступний день.

2. Повноцінно харчуйтесь, додавайте в раціон більше фруктів та овочів. Свіжі фрукти та овочі стимулюють мозкову діяльність, підвищують настрій та сповнюють оптимізмом.

3. Плануйте кожен свій день, намагайтесь чітко встановлювати задачі, що необхідно вирішити саме в цей день. Робіть нотатки на тиждень.

4. Після закінчення навчальних занять відпочивайте. Буде добре, якщо це активний відпочинок: заняття улюбленим спортом, фізична розминка або просто прогулянка. Фізична активність допоможе зняти м’язову напругу та психічну перевтому.

5. Не відкладайте самопідготовку на пізній вечір. Іноді нам здається, що ввечері ми більш активні. Але нажаль мозкова активність та інтелектуальні здібності ввечері знижуються.

6. Виділяйте час на хобі, улюблені справи та спілкування з друзями.

7. У разі виникнення труднощів, не соромтесь звернутись по допомогу до викладача, куратора групи, практичного психолога. Краще вчасно отримати допомогу, ніж чекати доки проблема зросте. Звернутись по допомогу – це не слабкість, а прояв сили та рішучості.

8. Приділяйте час саморозвитку, наповнюйтесь гарними враженнями, розвивайте свою духовність.

9. Будьте завжди впевненими: ви прийшли навчатись! Тому якщо ви робите помилки чи чогось не можете зробити, то вас навчать, допоможуть подолати труднощі. Ніхто з нас не ідеальний, всі помиляються. Головне признавати свої помилки та виправляти їх.

10. Пам’ятайте, новий день – нові можливості для розвитку, росту та реалізації своїх здібностей!

Практичний психолог Колотило Я.В.

Завжди рада вам допомогти!