Українська мова та література

У 2018 році зовнішнє незалежне оцінювання з української мови і літератури відбудеться 24 травня.

Випускники загальноосвітніх навчальних закладів поточного року, а також учні (слухачі, студенти) професійно-технічних, вищих навчальних закладів, які в 2018 році здобудуть повну загальну середню освіту мають обрати українську мову і літературу як обов’язковий предмет для проходження державної підсумкової атестації у формі зовнішнього незалежного оцінювання.

Зміст сертифікаційної роботи з української мови і літератури визначено Програмою зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури, затвердженою Міністерством освіти і науки України. Програму розроблено на основі чинних навчальних програм з української мови і літератури для загальноосвітніх навчальних закладів.

Сертифікаційна робота з української мови і літератури налічує 58 завдань різних форм і складається з трьох частин: «Українська мова» (33 завдання), «Українська література» (24 завдання) і «Власне висловлення» (одне завдання відкритої форми з розгорнутою відповіддю).

При визначенні результату зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури за шкалою 100-200 балів ураховують тестовий бал, отриманий учасником за виконання всіх завдань сертифікаційної роботи. Визначення тестового бала здійснюється на основі схем нарахування балів за виконання завдань сертифікаційної роботи (подано в Характеристиці сертифікаційної роботи) та Критеріїв оцінювання завдань відкритої форми з розгорнутою відповіддю.

У процесі визначення результатів зовнішнього незалежного оцінювання за шкалою 100–200 балів буде встановлено поріг «склав/не склав» – мінімальний тестовий бал, який за виконання сертифікаційної роботи може отримати учасник із мінімальним рівнем знань. На основі тестового бала кожного учасника, який подолав поріг «склав/не склав», буде визначено його рейтингову оцінку за шкалою 100–200 балів.

Учасники, які подолають поріг «склав/не склав», зможуть узяти участь у конкурсному відборі до вищих навчальних закладів.

Випускники загальноосвітніх навчальних закладів поточного року, а також учні (слухачі, студенти) професійно-технічних, вищих навчальних закладів, які в 2018 році здобудуть повну загальну середню освіту обов’язково проходитимуть державну підсумкову атестацію у формі зовнішнього незалежного оцінювання. Вони отримають оцінку за шкалою 1–12 балів. У процесі визначення результату буде використано тестовий бал, отриманий учасником за виконання завдань № 1–33 частини 1 і завдання № 58 частини 3.

Результати зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури будуть розміщені на інформаційних сторінках учасників до 15 червня 2018 року.


Програма ЗНО з української мови і літератури – ОЗНАЙОМИТИСЬ


Характеристика сертифікаційної роботи – ОЗНАЙОМИТИСЬ


Критерії оцінювання – ОЗНАЙОМИТИСЬ


Завдання сертифікаційної роботи:

Сертифікаційна робота з української мови і літератури 2017 (додаткова сесія) – ОЗНАЙОМИТИСЬ

Сертифікаційна робота з української мови і літератури 2017 (основна сесія) – ОЗНАЙОМИТИСЬ


Правильні відповіді:

Завантажити схему оцінювання завдання відкритої форми з розгорнутою відповіддю з української мови 2017 (додаткова сесія) – ОЗНАЙОМИТИСЬ
Завантажити правильні відповіді до завдань сертифікаційної роботи з української мови і літератури 2017 (додаткова сесія) – ОЗНАЙОМИТИСЬ
Завантажити схему оцінювання завдання відкритої форми з розгорнутою відповіддю з української мови 2017 (основна сесія) – ОЗНАЙОМИТИСЬ
Завантажити правильні відповіді до завдань сертифікаційної роботи з української мови і літератури 2017 (основна сесія) – ОЗНАЙОМИТИСЬ

Таблиця переведення тестових балів у 100-200 шкалу – ОЗНАЙОМИТИСЬ


Таблиця переведення тестових балів у 1-12 шкалу – ОЗНАЙОМИТИСЬ