Заходи в рамках акції «16 днів проти насильства»

   З 25 листопада по 10 грудня проходила щорічна акція «16 днів проти насильства», основною метою якої є:

– привернення уваги громадськості до актуальних для суспільства проблем подолання насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми, гендерного насильства та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків;

– активізація партнерського руху органів державної влади, державних закладів, громадських організацій щодо викорінення домашнього насильства;

– проведення інформаційних кампаній з метою підвищення обізнаності населення України щодо питань попередження насильства в сім’ї, формування свідомості всіх верств населення щодо нетерпимого ставлення до насильства.

        Домашнє насильство є серйозним порушенням прав людини, що вкорінене в нерівності між чоловіками та жінками й гендерній дискримінації.

       Проблема насильства щодо жінок актуальна для всіх країн і суспільств без винятку. Домашнє насильство позначається на жінках і чоловіках, хлопцях і дівчатах.

   Для підвищення обізнаності учасників освітнього процесу в коледжі проводилися інформаційно-просвітницькі та профілактичні заходи щодо запобігання насильству: виховні години, тематичні виставки, профілактичні бесіди. Студентська рада коледжу організувала інформаційний марафон «16 днів проти насильства». Період акції охоплював наступні важливі дати: 25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок, 1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом, 2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством, 3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями, 5 грудня – Міжнародний день волонтера, 6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі, 10 грудня – Міжнародний день прав людини.

   Насильство – це злочин, якому немає виправдання. Держава забезпечує дієвий, ефективний та невідкладний захист в усіх випадках насильства, недопущення повторних випадків.

Говорити про насильство – не соромно, це єдиний шлях його подолати!