Засідання методичного обʼєднання керівників груп

2 1

14 грудня 2023 року відбулося засідання методичного обʼєднання керівників груп в інтерактивно-ігровій формі.

У навчальних закладах все починається з викладача, з його вміння організувати зі студентами педагогічно цілеспрямовані стосунки як основу творчого спілкування, співробітництва, рівноправного партнертства. Ганна Григорій та Надія Фалат підготували змістовну та актуальну інформацію, провели для кураторів груп ігровий диспут на тему «Про культуру професійного спілкування класного керівника зі студентами».

Ірина Федько та Людмила Поповецька у своєму виступі  «Булінг у студентському середовищі: причини, наслідки та шляхи його подолання» наголосили, що насьогодні у світі  критичною залишається  проблема насильства  і, зокрема, булінгу – цькування та проявів агресії до особистості  з метою її приниження. Зовнішність, вимова, поведінка, успіхи в навчанні, статки родини – все це може стати причинами цькування. Презентували та провели різні види роботи та вправи  “Булінг… Що це? З ким це може статися? Хто може стати булером? Яка відповідальність?» та наголосили про необхідність використання індивідуального підходу до студентів у нинішніх умовах.

Не менш актуальною темою є  «Проведення інформаційних, просвітницьких  заходів із вшанування ветеранів, памʼяті загиблих захисників та захисниць України з метою формування в молодого покоління шанобливого ставлення до зазначених осіб, виховання молоді в дусі патріотизму.» та «Волонтерство. Аукціон ідей».  Мар’яна Фокшек та Оксана Василик проаналізували проведені виховні заходи приурочені цій темі та провели із керівниками груп «Військово-патріотичну гру ” Сокіл” (“Джура”) Вікторину “ВІДУН “.

Проблема «шкідливих звичок» є найбільш поширеною в наш час, а боротьба з ними це завдання не тільки державного рівня, а й кожної окремої людини. Світлана Мацейко та Надія Дудій продемонстрували практичні завдання та провели цікаві  вправи з теми «Профілактика та протидія поширенню наркоманії, злочинності, тютюнопаління»

У цей складний час так важливо почути те заповітне: ЯК ТИ?  Тому у теплому колі керівників груп відбулося обговорення важливих психологічних проблем сьогодення. Програма «ТИ ЯК?» активно шириться Україною. З метою допомогти викладачам знайти джерело сили, внутрішнє усвідомлення себе Яна Колотило ознайомила із Всеукраїнською програмою ментального здоров’я, яка має на меті допомогти українцям знайти джерело сили. Джерело внутрішнє, в собі, принаймні, на рівні усвідомлення і визнання власного психічного стану і хоча би приблизної оцінки ступеня його «кризовості». Піклування про ментальне здоров’я має стати звичною відповідальністю кожного. Керівники груп вчилися позбуватися негативних емоцій за допомогою методики « Вулкан», опрацювували техніки з підтримки себе та інших, швидкі техніки, які допомагають справлятися зі стресом.

Коледж – наше місце сили! Саме тут ми отримуємо підтримку та потужні комунікації, в коледжі колеги стають друзями, а студенти – колегами, а  любов до коледжу передається як генетичний код. 

Завершилося засідання побажаннями, якими обмінялися всі присутні.

Маємо на своїй землі велику війну і одне єдина на всіх бажання в новому році – це Перемога!